mail: info@onlinemoney.pl

Copywriting dla początkujących.

Powrót do: Blog

Posted by: on 4 września 2019 in Copywriting, Freelance


Sharing is caring!

Hej, co słychać?

Witam Cię na moim blogu. Dzisiaj napiszę o kilku stronach, które zapłacą Ci nawet kilkaset złotych za copywriting nawet, jeśli jesteś początkujący.

Na tych stronach są zlecenia dla różnych niszy, dlatego jeśli chcesz dopiero zbudować swoje portfolio jako początkujący to jest to świetne miejsce. Jeżeli jesteś już średnio-zaawansowany to też możesz potraktować te strony jako ciekawe miejsca do zarobienia pieniędzy i znalezienia dobrych zleceń.

Strony dla początkujących copywriterów.

Pierwsza strona, o której dzisiaj będziemy rozmawiać to www.incomediary.com – strona istnieje od 2009 roku czyli już działa 10 lat i nigdzie się nie wybiera czyli warto im zaufać.
Witryna ta jest zainteresowana wszystkimi tekstami dotyczącymi tworzenia strony internetowych, marketingu internetowego oraz SEO. Jeśli sam zajmujesz się marketingiem w internecie to zdecydowanie to jest dla Ciebie i pisząc, o tym możesz sporo zarobić.
Przed zleceniem będą pytać o próbki wcześniejszych tekstów, więc ta strona akurat jest dla tych, którzy mają już jakieś doświadczenie.

www.freshbooks.com – strona, która ma bardzo jasne wymagania, jeśli chodzi o teksty, które zamawia u freelancerów.

Trzecia strona to www.wphub.com – jak widać od razu na stronie głównej jest to strona o tematyce Wordpres.
Na tej witrynie proponuje bardzo dobrze przyjrzeć się wytycznym co do tekstów na stronę, bo jeśli nie napiszesz ich według zaleceń to Twoja praca pójdzie na marne i nie dostaniesz żadnego wynagrodzenia.

www.nutriinspector.com
Strona, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy diety, sposobów na zrzucenie wagi oraz pożywienia.
W tej chwili witryny publikuje teksty, które zalecają odpowiedni sposób odżywiania, a także przepisy na dietetyczne dania.
Informacji na ten temat w internecie, również tych darmowych, jest mnóstwo, także nie powinieneś mieć, żadnych problemów ze zdobyciem wiedzy, którą możesz przedstawić w swoich tekstach.

www.linode.com
Ta strona opiera się na tekstach o sprawach technicznych. Jeśli możesz pisać na temat Linuxa lub chmury to jest to odpowiednie miejsce dla Ciebie. Jest to dosyć oryginalny temat dla copywritera i nie każdy chce, o tym pisać, ale płacą i to dobrze, dlatego warto się tym zainteresować.
Na tej witrynie proszą, o próbkę tekstu. Nie wysyłaj im tekstów w innej tematyce, bo nie odpowiedzą. Nawet jeśli to będzie tekst, tylko do portfolio i nie trafi do żadnego klienta to będzie to lepsza decyzja.

www.popularwoodworking.com
Praca dla copywritera, który zna się na pracy z drewnem (?). Nie jest to popularny temat i za pewne nie znasz się na tym, ale na stronie sami piszą, że copywriter nie musi wykonywać tego zawodu, a potrzebna tylko ogólna wiedza.
Płacą 250$ za tekst co jest naprawdę bardzo dobrym wynagrodzeniem w tej branży.

Pamiętaj, o tym, że wielu copywriterów/freelancerów często nie czyta wnikliwie wytycznych co do treści tekstów, dlatego jeśli napiszesz to co jest w 100% zgodnie z ich wymaganiami to na pewno wyróżnisz się na tle reszty i możesz sobie zapewnić stałe zlecenia. Właśnie, dlatego przyłóż wystarczająco dużo uwagi do tego czego chce zleceniodawca, nawet jeżeli napiszesz świetny tekst, ale nie będzie on do końca odpowiadać ich wymaganiom to nie dostaniesz zapłaty i kolejnych zleceń.

Money

shares